Як допомогти дитині з домашніми завданнями з математики, не виконуючи все замість неї

Як допомогти дитині з домашніми завданнями з математики, не виконуючи все замість неї

Виконання домашніх завдань для багатьох дітей стає справжнім випробуванням. Але і для батьків такий період також є нелегким, адже часто виникає бажання допомогти малюкові та за нього зробити завдання. Однак це не вірний підхід. Так, дитину потрібно підтримувати, заохочувати, але вирішувати приклади або завдання за неї не варто. Пропонуємо вивчити кілька стратегій, як допомога дитині впоратися з та недомашніми завданнями з математики.

Звичайно, ви можете допомагати дитині з виконанням домашніх завдань з математики. Але тут важливо акцент зробити на прагненні до самостійності. Головне, проявіть терпіння, намагайтеся підтримати інтерес дитини до отримання нових знань і досягнення результатів. Розбирайте разом з нею складні теми та не намагайтеся надати вже готове рішення. Можливо необхідно буде найняти репетитора з математики, займаючись з яким дитина дійсно полюбить науку і буде із задоволенням вирішувати завдання.

Створіть відповідні умови

У дитини має бути свій вільний простір для навчання. При цьому потрібно постаратися прибрати всі відволікаючі фактори, які будуть заважати процесу. Важливими компонентами при організації робочого місця є:

  • якісне освітлення;

  • зручна парта;

  • канцелярські товари, підручник, зошит.

Все повинно бути під рукою так, щоб дитина не відволікалася на пошук олівця або гумки.

Привчайте до самостійності

Малюк повинен вирішувати завдання або приклади самостійно. Не варто відразу кидатися на допомогу і підказувати йому вірний варіант. Нехай він спочатку подумає над умовою, можливо йому самому вдасться знайти правильне рішення. Якщо у нього нічого не виходить, допоможіть йому за допомогою навідних запитань.

Намагайтеся пояснювати, а не прагнути зробити за дитину завдання

Багато батьків просто не витримують, коли бачать, що у дитини нічого не виходить. Вони намагаються взяти рішення у свої руки. Однак це не правильний підхід. Ви можете допомогти розібратися в умові, повторити якісь теми, які допоможуть розв'язати задачу. Використовуйте аналогії або реальні приклади, що дозволяють більш розібратися в суті. Ефективними будуть малюнки, схематичні зображення. Але не вирішуйте за дитину, просто направляйте. 

Займіться розвитком логічного мислення

Математика сама по собі дійсно цікава наука. Для того, щоб вирішувати завдання потрібно розуміти їх на логічному рівні. Є додатки, в яких можна підібрати захоплюючі головоломки відповідно до віку. Вирішуйте завдання на логіку, розгадуйте кросворди. Такі прості методи дозволять розвинути необхідні аналітичні навички.

Користуйтеся можливостями додаткових ресурсів

Можна підписатися на спеціальні відеоканали для дітей, де математичні поняття пояснюють максимально просто і доступно. Можна знайти безплатні курси або користуватися різними додатками, в яких знання підносяться в ігровому форматі.

Підтримуйте та мотивуйте

Заохочуйте вашого малюка за будь-які старання в бажанні вирішувати завдання з математики самостійно. Так, ймовірно він буде припускати помилки. Але головне, що він сам намагається вирішити якийсь приклад або зрозуміти умови завдання. Хваліть його, мотивуйте, допомагайте справлятися з труднощами. І головне не тисніть. Малюк не повинен боятися припуститися помилки, без цього не буває. Важливо, щоб він сам прагнув знайти її та розібратися.

Зробіть заняття з дитиною регулярними

Привчіть дитину любити математику. Заведіть ритуал кожен день приділяти по 10-15 хвилин на вирішення прикладів або завдань. Такі регулярні тренування допоможуть засвоїти матеріал.

Роман avatar
Роман
Автор статті