Якщо ви хочете влаштуватися в міжнародну компанію, без співбесіди на англійській не обійтися. Яким би ви не були професіоналом своєї справи, на інтерв'ю будуть враховуватися не тільки ваш досвід і особистісні якості, але і знання мови. Для того, щоб в найвідповідальніший момент не розгубитися і сказати щось більше стандартних "yes", 'thank you " та " London is the capital of Great Britain ", до співбесіди на англійській мові потрібно грунтовно підготуватися.
Розкажіть про освіту, професійний досвід, навички, інтереси і особисті якості, які вам допоможуть досягти успіху у вашій професії. Згадайте свої хобі, але не варто розказувати свою біографію і присвячувати в подробиці особистого життя. Пам'ятайте, що ви на співбесіді, а не на сеансі у психолога. Розповідь про себе повинна бути короткою, але змістовною.
Щоб підтримати діалог з роботодавцем, обов'язково перед інтерв'ю подивіться кілька фільмів англійською, почитайте книги, або обмежтеся переглядом відео на YouTube. Головне - розширити словниковий запас і звикнути до англійської мови. Перед співбесідою обов'язково складіть список спеціалізованих термінів, вивчіть їх переклад і специфіку вживання. Особливо це важливо для професій з великим списком професійних термінів і літератури - медикам, морякам і т.д.
Якщо хочете вразити роботодавця і максимально показати свою зацікавленість в роботі, цей пункт дуже важливий. Зверніть увагу на місію, сферу діяльності, історію розвитку компанії і керівний склад.
Часто відсутність питань роботодавець сприймає як відсутність інтересу або підготовки. Розпитайте докладно про свої обов'язки, колектив, перспективи кар'єрного росту. Запитайте все, що вас цікавить.
Описуючи свої сильні сторони, не переходьте на хвастощі. Попередньо вивчіть, які якості потрібні для даної вакансії і визначте які з них є у вас. Саме їх і важливо озвучити. Не бійтеся говорити про свої слабкі сторони і не кажіть, що у вас немає слабкостей - у кожної людини є недоліки і така відповідь тільки викличе недовіру роботодавця. Розкажіть про 1-2 своїх недоліки і поясніть як ви працюєте над ними.
Наприклад, для програмістів вдалим відповіддю буде:
My strengths are logical thinking, analytical skills, and in-depth knowledge of IT. My goal is to deliver solutions that satisfy the customer's needs in a timely manner. Regarding my weaknesses, I think that my English needs some improvement. I have a lack of confidence to talk to my colleagues and email the clients. However, I'm working on it, I've been attending English classes and I feel like I'm making progress.
Це дуже важливе питання, до якого ви повинні бути готові. Розкажіть про свої унікальні якості, які виділяють вас від інших кандидатів.
Приклад відповіді:
I believe that my rich experience in this position will be of great use for the company's growth. I've gained a reputation as a key player when it comes to negotiations. At my last job, I was able to negotiate really profitable business deals. I have a goal to achieve in this direction and go up the career ladder by developing the company.
Відповідаючи на це питання, будьте максимально відкриті з роботодавцем. При цьому, будьте обережні - не варто розповідати про можливі проблеми з колективом або в організації робочих процесів на попередньому місці роботи. Краще сказати, що ви хочете розвиватися, розкажіть про можливі зміни в житті. Головне не кажіть, що попередня робота вам просто набридла і не розкривайте неприємні причини звільнення, якщо такі є.
Приклад відповіді:
I wanted a new challenge. At my previous job my potential growth was limited due to the size of the company. I decided to relocate to a different city and follow my ambitions.
Пройти співбесіду англійською без знання мови буде дуже складно, тому потрібно ґрунтовно до неї підготуватися. Дотримуючись цих рекомендацій і підготувавши відповіді на найпопулярніші питання, у вас набагато більше шансів почути заповітне "You are hired". І пам'ятайте, що надмірне напруження під час співбесіди не призведе до успіху. Спробуйте розслабитися наскільки це можливо і вести цікавий і професійний діалог з роботодавцем.